Piękna złota jesień i podróż kamperem

Piękna złota jesień i podróż kamperem

Jesienny czas to moment w którym można dostrzec piękno natury. Przyroda zmienia kolor swojej szaty. Liście zaczynają się złocić, czerwienić by w końcu opaść, a jednocześnie wznosić się ku górze w wietrzny dzień.

To także wspaniały czas na wędrówki po lasach by móc napawać się rześkim powietrzem z dala od zgiełku zatłoczonych ulic, miast.

Lasy w tym jesiennym okresie są także rajem dla grzybiarzy, którzy mają możliwość nazbierania leśnych owoców by następnie tworzyć smaczne, aromatyczne potrawy. Warto pamiętać, aby zbierać tylko te grzyby, których jesteśmy pewni. Dodatkowo można zaopatrzyć się w podręczny atlas grzybów z ich opisem oraz ciekawą grafiką.

Jesienną porą można znaleźć mnóstwo inspiracji na ciekawe zdjęcia uwieczniając wyjątkowe chwile, a także odkrywać wszelkie lądy dotychczas przez nas nieodkryte.

Podróżując kamperem, mamy możliwość przeżyć wyjątkowe chwile, zobaczyć wspaniałe Polskie krajobrazy, które pozostaną z nami do końca życia. Nasze kampery są przygotowane na długie podróże. Zależy nam na komforcie i bezpieczeństwie naszych klientów.

Na jesienną wyprawę kamperem polecamy tereny górskie. Tą porą roku w szczególności są one chwalone ze względu na urokliwe widoki.

fot. myzakopane.pl

Kamperem w Tatry

Jednym z najczęściej wybieranych jesiennych kierunków podróży przez miłośników caravaningu są góry.

Piękne widoki górzystych terenów, to zdecydowanie coś co warto zobaczyć na własne oczy, aby następnie powędrować górskimi szlakami. Jeśli jednak wolisz jazdę na rowerze – z naszym kamperem możesz zabrać je ze sobą, ponieważ wyposażony jest w specjalny stojak na rowery .

Nie masz roweru? – nic nie szkodzi! Oferujemy w naszym dodatkowym wyposażeniu także wynajem roweru górskiego czy hulajnogi elektrycznej .

Podróżując górskimi ścieżkami, mamy okazję podziwiać różnorodne gatunki drzew, które mienią się wielokolorowymi barwami otulone przez ciepły promień słońca. Możemy podziwiać jak w idealny sposób zostały zastąpione barwy zieleni Świerków, mchu, Kosodrzewiny na złote, czerwone czy rude odcienie.

W Zakopanem zostały stworzone także trasy rowerowe dla miłośników sportu, które w jesienną porę są przepięknym pejzażem.

Trasy rowerowe jesienią Zakopane (fot. WikiMedia)

Będąc w naszych polskich Tatrach nie można zapomnieć oczywiście o wycieczce nad Morskie Oko.

Panorama Morskie Oko (fot. Tamerlan, WikiMedia)

Z tego miejsca, a dokładniej najczęściej z Palenicy Białczańskiej w której można zostawić kamper, istnieje także możliwość wyprawy szlakiem prowadzącym na Rysy (2 499 m n.p.m.). Wejście do góry zajmuje średnio 4 godziny, natomiast zejście 3 godziny.

Rysy – najwyższy szczyt (fot. Makarczuk, WikiMedia)

Droga na Rysy nie jest najłatwiejsza. Jest oznaczona i zabezpieczona łańcuchami, jednak zawsze należy zachować ostrożność. Z pewnością przydadzą się tu buty przeznaczone do wspinaczki, a także dobra kondycja.

Kamperem w góry ponieważ…

To tylko namiastka pomysłów na jesienną podróż kamperem, który jest zapewnieniem komfortu i bezpieczeństwa. Jest idealnym miejscem do odpoczynku po górskich wędrówkach. Dodatkowo nasz kamper, który oferujemy na wynajem jest miejscem z którego pod osłoną nocy można podziwiać gwieździste niebo przez zastosowane panoramiczne okno dachowe. 

Żeby przyrządzić smaczne śniadanie na tle mglistego, jesiennego poranka wraz ze wschodem słońca, nie musisz zabierać ze sobą swoich naczyń. Wyposażyliśmy kamper  w niezbędną zastawę kuchenną, która jest w cenie wynajmu (sztućce, garnki, otwieracze).

Obserwuj nasze promocje i różne oferty, a następnie zarezerwuj i wynajmij nasz kamper. Nasza siedziba to Poznań. Gwarantujemy niezapomnianą przygodę i masę wspomnień.